قوانين و مقرارات نفيس مارکت

به فروشگاه نفيس مارکت خوش آمدید.

کاربر گرامي لطفاً موارد زير را جهت استفاده بهينه از خدمات و برنامه‌‏هاي کاربردي نفيس مارکت به دقت ملاحظه فرماييد.

ورود کاربران به وب‏‌سايت و اپليکيشن نفيس مارکت براي استفاده از خدمات ارائه شده توسط نفيس مارکت به معناي آگاه بودن و پذيرفتن شرايط و قوانين و همچنين نحوه استفاده از سرويس‌‏ها و خدمات نفيس مارکت است. توجه داشته باشيد که ثبت سفارش نيز در هر زمان به معني پذيرفتن کامل کليه شرايط و قوانين نفيس مارکت از سوي کاربر است.


قــوانـيــن عــمــومــي

توجه داشته باشيد کليه اصول و رويه‏‌هاي نفيس مارکت منطبق با قوانين جمهوري اسلامي ايران، قانون تجارت الکترونيک و قانون حمايت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نيز موظف به رعايت قوانين مرتبط با کاربر است. در صورتي که در قوانين مندرج، رويه‏‌ها و سرويس‏‌هاي نفيس مارکت تغييراتي در آينده ايجاد شود، در همين صفحه منتشر و به روز رساني مي شود و شما توافق مي‏‌کنيد که استفاده مستمر شما از سايت به معني پذيرش هرگونه تغيير است.


تـعـريـف مـشـتـري يـا کـاربــر

مشتري يا کاربر به شخصي گفته مي‌شود که با اطلاعات کاربري خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش يا هرگونه استفاده از خدمات نفيس مارکت اقدام کند.

همچنين از آنجا که نفيس مارکت يک وب‌سايت و اپليکيشن خرده ‌فروشي آنلاين است، طبق قانون تجارت الکترونيک مشتري يا مصرف کننده هر شخصي است که به منظوري جز تجارت يا شغل حرفه‌اي به خريد کالا يا خدمات اقدام مي‌کند.


تـعـريـف فـروشـنـده و شـرايـط کـالاهــاي فـروشـنـدگان

محصولات ارايه شده در وب‌ سايت و اپليکيشن نفيس مارکت از شرکت‌هاي معتبر و رسمي و قانوني خريداري و عرضه مي‌شود و يا برخي فروشندگان با نفيس مارکت همکاري مي‌کنند و محصولات خود را به‌ واسطه اين فروشگاه اينترنتي، به صورت آنلاين به فروش مي‌رسانند. منظور از کالاي فروشندگان، گروهاي پروتئين – ميوه وسبزيجات – شيريني – لوازم التحري است و فروشنده، شخصي حقيقي يا حقوقي است که محصول خود را در وب‌سايت نفيس مارکت عرضه کرده، به فروش مي رساند. همچنين اعتبار فروشنده‌ها توسط نفيس مارکت بررسي و مدارک مورد نياز از ايشان اخذ شده است.

– مسئوليت‌هاي مربوط به کيفيت، قيمت، محتوا، شرايط و همچنين خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.

– فاکتور کالاهايي که توسط فروشندگان در سايت عرضه مي‌شود، در صورت درخواست خريدار توسط فروشنده ارسال مي‌شود.

– در شرايط خاص مثل فروش شگفت‌انگيز، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات فروشندگان به دلايلي مانند اتمام موجودي کالا وجود دارد و نفيس مارکت مجاز است بدون اطلاع قبلي نسبت به توقف سفارش‌‏گيري جديد، اقدام و فروش را متوقف کند.

– در صورتي‌که نفيس مارکت تخفيف به شرط خريد تا سقف خاصي را اعلام کرد (Discount Voucher)، ميزان خريد از کالاهاي فروشندگان محاسبه نمي‌شود و اين کالاها مشمول استفاده از اين تخفيف‌ها نمي‌شوند.

– نحوه برگشت از فروش کالاهاي فروشندگان طبق رويه نفيس مارکت است، با اين تفاوت که فروشنده مسئوليت هرگونه عدم مطابقت را به عهده مي‌گيرد.

– به کالاهاي فروشندگان تخفيف سازماني تعلق نمي‌گيرد.

 
ارتـبـاطـات الـکــتـرونـيــکـي

هنگامي که شما از سرويس‌‏ها و خدمات نفيس مارکت استفاده مي‏‌کنيد، سفارش اينترنتي خود را ثبت يا خريد مي‏‌کنيد و يا به نفيس مارکت ايميل مي‏‌زنيد، اين ارتباطات به صورت الکترونيکي انجام مي‏‌شود و در صورتي که درخواست شما با رعايت کليه اصول و رويه‏‌ها باشد، شما موافقت مي‌‏کنيد که نفيس مارکت به صورت الکترونيکي (از طريق پست الکترونيکي، سرويس پيام کوتاه و ساير سرويس‌هاي الکترونيکي) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنين آدرس ايميل و تلفن‌هايي که مشتري در پروفايل خود ثبت مي‌کند، تنها آدرس ايميل و تلفن‌هاي رسمي و مورد تاييد مشتري است و تمام مکاتبات و پاسخ‌هاي شرکت از طريق آنها صورت مي‌گيرد.

جهت اطلاع‌رساني رويدادها، خدمات و سرويس‌هاي ويژه يا پروموشن‌ها، امکان دارد نفيس مارکت براي اعضاي وب سايت ايميل يا پيامک ارسال نمايد.

توجه داشته باشيد که  300088103373  تنها شماره‌ اي  است که نفيس مارکت از طريق آن براي کاربران و مشتريان خود پيامک (اس ام اس) ارسال مي‌کند. همچنين اين شماره‌‌ها سامانه ارسال پيامک است که وضعيت پردازش سفارش يا رويدادها، خدمات و سرويس‌هاي ويژه نفيس مارکت را به اطلاع کاربران مي‌رساند و روشن است که امکان دريافت پيام‌هاي شما از طريق آن وجود ندارد.

همچنين ممکن است نفيس مارکت از طريق همین شماره براي برخي کاربران يا مشتريان خود، سوال نظرسنجي ارسال کند.

بنابراين ارسال هرگونه پيامک تحت عنوان نفيس مارکت، با هر شماره ديگري تخلف و سوء استفاده از نام نفيس مارکت است و در صورت دريافت چنين پيامکي، لطفاً جهت پيگيري قانوني آن را به . info[a]nafis-market.ir ايميل و اطلاع دهيد.

 
سـيـاسـت‏‌هــاي رعـايـت حــريـم شــخـصـي

نفيس مارکت به اطلاعات خصوصي اشخاصى که از خدمات سايت استفاده مي‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت مي‏‌کند.

نفيس مارکت متعهد مي‏‌شود در حد توان از حريم شخصي شما دفاع کند و در اين راستا، تکنولوژي مورد نياز براي هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سايت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سايت و اپليکيشن نفيس مارکت، شما رضايت خود را از اين سياست نشان داده و ما را براي هر بيشتر و بهتر کردن خدمات ياري مي نمائيد.

تنها مرجع رسمي مورد تاييد ما براي ارتباط با شما، پايگاه رسمي اين سايت يعني www.nafis-market.ir است. ما با هيچ روش ديگري جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌هاي رسمي و تاييد شده در سايت، با شما تماس نمي‌‏گيريم. وب سايت نفيس مارکت هيچگونه سايت اينترنتي با آدرسي غير از www.nafis-market.ir و همچنين، هيچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌هاي گفتگوي اينترنتي همچون Yahoo Messenger يا MSN Messenger و غيره ندارد و هيچ ‏گاه با اين روش‏‌ها با شما تماس نمي‏‌گيرد. کاربران جهت برقراري ارتباط، تنها مي‏‌توانند از آدرس‌‏هاي ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.
ثبت، پردازش و ارسال سفارش

– روز کاري به معني روز شنبه تا جمعه هر هفته، به استثناي تعطيلات عمومي خاص در ايران است و کليه سفارش‏‌هاي ثبت شده در طول روز کاري  سريعا  پردازش و ارسال مي‌‏شوند و سفارشات از ساعت 24 الي 6 صبح به محض شروع به کار ارسال خواهد شد. نفيس مارکت به مشتريان خود در 7 روز هفته و  24 ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاري مي‌‏دهد.

– کليه سفارش‌‏هاي ثبت شده در سايت نفيس مارکت به وسيله ارسال کد سفارش از طريق پيام کوتاه و پيش فاکتور از طريق سايت واپليکيشن، در صف پردازش قرار مي‏‌گيرند. نفيس مارکت همواره در ارسال و تحويل کليه سفارش‌‏هاي ثبت شده، نهايت دقت و تلاش خود را انجام مي‌دهد. با وجود اين، در صورتي که موجودي محصولي در نفيس مارکت به پايان برسد، حتي پس از اقدام مشتري به سفارش‌‏گذاري، حق کنسل کردن آن سفارش و يا استرداد وجه سفارش براي نفيس مارکت محفوظ است و يا مشتري مي‏‌تواند به جاي کالاي به اتمام رسيده، محصول ديگري را جايگزين کند.

– در صورت بروز مشکل در پردازش نهايي سبد خريد مانند اتمام موجودي کالا يا انصراف مشتري، مبلغ پرداخت شده طي 24 ساعت کاري به حساب مشتري واريز خواهد شد.

– نفيس مارکت مجاز است بدون اطلاع قبلي نسبت به توقف سفارش‌‏گيري جديد، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کليه سفارش‌‏هاي ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گيري، پردازش و ارسال مي‌‏شود. حق قطع فروش کليه و يا بخشي از محصولات به هر دليلي مانند اتمام موجودي کالا بدون اطلاع قبلي، براي نفيس مارکت محفوظ است.

– کاربران بايد هنگام سفارش کالاي مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحيح و به طور کامل تکميل کنند. بديهي است درصورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، سفارش کاربر قابل پيگيري و تحويل نخواهد بود. بنابراين درج آدرس، ايميل و شماره تماس‌هاي همراه و ثابت توسط مشتري، به منزله مورد تاييد بودن صحت آنها است و در صورتي که اين موارد به صورت صحيح يا کامل درج نشده باشد، نفيس مارکت جهت اطمينان از صحت و قطعيت ثبت سفارش مي‌تواند از مشتري، اطلاعات تکميلي و بيشتري درخواست کند.همچنين، مشتريان مي‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص ديگري را براي تحويل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پيش پرداخت شده باشد، تحويل گيرنده سفارش هنگام دريافت کالا بايد کارت شناسايي همراه داشته باشد.

– امکان پرداخت در محل براي سفارش‌هايي که مبلغ آنها بيشتر از سه ميليون ريال است، وجود ندارد و لازم است پيش از ارسال، مبلغ اينگونه سفارش‌ها از طريق پرداخت کارت به کارت يا پرداخت درگاه اينترنتي تسويه شود.

– از آنجا که نفيس مارکت يک وب‌سايت و اپليکيشن خرده‌فروشي آنلاين است، سفارش يک کالا به تعداد بالا، مغاير با هدف مصرف خريدار است، در صورت ثبت اين مورد و يا سفارشاتي که با تعداد اقلام بالايي همراه هستند، لازم است پيش از ارسال، سفارش مشتريان ابتدا توسط نفيس مارکت بررسي و در صورت تاييد، پردازش گردد. در اين موارد پرداخت وجه و تسويه، قبل از ارسال کالا الزامي است؛ درغير اينصورت سفارشات با هماهنگي مشتري کنسل شده و در صورت واريز وجه، مبلغ پرداخت شده طي 24  ساعت کاري به حساب مشتري عودت داده خواهد شد.

– در رابطه با سرويس تحويل فروشگاه اينترنتي نفيس مارکت، سفارش درب اصلي ساختمان (منتهي به خيابان) تحويل داده مي‌شود

– لازم به ذکر است افزودن کالا به سبد خريد به معني رزرو کالا نيست و هيچ گونه حقي را براي مشتريان ايجاد نمي‌کند. همچنين تا پيش از ثبت نهايي، هرگونه تغيير از جمله تغيير در موجودي کالا يا قيمت، روي کالاي افزوده شده به سبد خريد اعمال خواهد شد. بنابراين به مشترياني که تمايل و تصميم به خريد قطعي دارند، به‌ويژه درباره کالاهاي ارائه شده تحت عنوان شگفت‌انگيز که داراي محدوديت تعداد هستند، توصيه مي‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهايي کنند تا با اتمام موجودي يا تغيير قيمتي کالاها روبرو نشوند. شايان ذکر است سفارش تنها زماني نهايي مي‌شود که کاربران کد سبد خريد (dkc) سفارش خود را دريافت کنند و بديهي است که نفيس مارکت هيچ‌گونه مسووليتي نسبت به کالاهايي که در سبد خريد رها شده است، ندارد.
محتوا

نفيس مارکت نهايت تلاش و دقت را در راستاي ارائه تمامي سرويس‌‏هاي خود مي‏‌کند و به منظور توليد محتوا از منابع و مراجع اصيل و نيز شرکت‏‌هاي سازنده محصولات استفاده مي‏‌کند. لازم به ذکر است نفيس مارکت تضمين نمي‏‌کند که توصيفات محصول و يا ديگر مطالب مندرج در سايت عاري از خطا باشد. اگر محصول ارائه شده توسط نفيس مارکت داراي هر گونه مغايرت با اطلاعات درج شده در سايت است تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرايط اوليه است.
سياست قيمت گذاري

سياست قيمت‌‏گذاري در نفيس مارکت مبتني بر اصول مشتري مداري و احترام به حقوق مصرف کننده است. قيمت‏‌هاي ارائه شده براي کالاها در نفيس مارکت قيمت‏‌هاي خرده فروشي است که غالباً توسط توليد‏کننده و يا تامين‏‌کننده آن محصول به صورت مصوب تعيين شده است و ساير کالاها بر اساس مدل و مشخصات و همچنين کالاهاي مشابه در بازار تعيين قيمت مي‌‏شوند.

با نهايت احترام به کاربران و با توجه به طيف گسترده سبد محصولات، نفيس مارکت نمي‌تواند قيمت و موجودي نهايي کالاها را قبل از سفارش گذاري به صورت قطعي اعلام نمايد. در مواردي بسيار نادر و در صورت وجود نوسان‌‏هايي در بازار و يا اشتباه در قيمت‌‏گذاري، اگر سفارشي قابل تحويل نباشد، نفيس مارکت موظف است در اسرع وقت اين موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نمايد. لازم به ذکر است در صورتي که کالايي پس ثبت سفارش شامل کاهش قيمت شود، سفارش به روز رساني و قيمت جديد اعمال مي‏‌شود. قيمت کليه محصولات با احتساب ماليات بر ارزش افزوده است و مشتري مبلغ جداگانه‌‏اي بابت ماليات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمي‏‌کند و هزينه‏‌هاي بسته‌بندي، ارسال و بيمه حمل کالا بسته به شرايط سفارش که در فرم سبد خريد اطلاع‌ ‏رساني مي‌‏شود، ممکن است جداگانه محاسبه شود.


طـرح تـشـويـقـي پـيـشـنـهـاد شـگـفـت‌انـگــيـز

طرح تشويقي شگفت‌انگيز به منظور ايجاد تجربه يک خريد خوب براي کاربران در نظر گرفته شده و روزانه در اين بخش تعدادي از محصولات با تخفيف‏‌هايي بسيار ويژه‏‌تر نسبت به فروش‌‏هاي ويژه درج مي‏‌شود که اين کالاها تنها براي ساعت‏‌هايي امکان سفارش گذاري دارند. در مواردي که به دليل استقبال کاربران موجودي کالا زودتر از موعد مقرر به پايان رسد، وضعيت کالا به ناموجود تغيير مي‏‌کند و امکان سفارش گذاري وجود نخواهد داشت. در صورتي که کالايي در روز قبل از فروش شگفت‌انگيز به سبد خريد اضافه شود و در هنگام پردازش، کالا در طرح شگفت‌انگيز باشد، قيمت شگفت‌انگيز اعمال مي‏‌شود. به دليل اينکه اين طرح تنها يک طرح تشويقي خريد است، نفيس مارکت تعهدي در قبال سفارش‌‏هاي تعدادي ندارد و در صورت امکان فروش تعدادي هماهنگي‌‏هاي لازم انجام مي‏‌شود. همچنين، هرينه ارسال سفارش براي بخش شگفت‌انگيز به ازاي هر سفارش به صورت مجزا و ثابت در نظر گرفته مي‏‌شود و امکان تغيير ندارد.


نـمـايــنـدگـي

نفيس مارکت درحال حاضر هيچ نقطه‏‌اي از کشور نمايندگي فروش  ندارد و کليه سرويس‌‏ها و تراکنش‏‌هاي مالي از طريق دفتر مرکزي پردازش مي‏‌شود.لذا در صورت اعطاي نمايندگي و افتتاح جديد در سايت نفيس مارکت اطلاع رساني و اعلام خواهد شد . لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفي از اين دست، مراتب را جهت پيگرد قانوني به واحد بازرسي نفيس مارکت به شماره   56951800– 021 اطلاع دهيد.

تمامي شرايط و قوانين مندرج، در شرايط عادي قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد ذکر شده نفيس مارکت هيچ گونه مسئوليتي ندارد.

نفيس مارکت خود را ملزم به رعايت حريم شخصي کاربران مي‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طريق کانال‏‌هاي ارتباطي ذکر شده با ما در ميان بگذاريد.

‍‍‍‍‍×