پودر گلپر چیمن
پودر گلپر چیمن

پودر گلپر چیمن

ناموجود
کد محصول: 149
موجودی: ناموجود

"گلپر" گیاهی مفید و پر خاصیت است که برای لاغری و تناسب هم بسیار مفید می باشد، همچنین از ادویه به عنوان ادویه در کنار غذا ها نیز استفاده می شود.
خواص گلپر برای لاغری و تناسب اندام

گُلپَر گیاهی گلدار است که گل آن شبیه سکه سفید رنگ می باشد و دانه های بسیار معطری دارد و همراه با غذا به عنوان ادویه مصرف می شود. ادویه ها قدرت چربی سوزی بالایی دارند و به لاغری کمک می کنند و احساس سیری در فرد ایجاد می کنند و موجب می شوند که افراد کمتر غذا بخورند. ادویه ها باعث هضم بهتر غذا شده و طعم آن را دلچسب تر می کنند.

گلپر از جمله ادویه هایی است که خواص زیادی برای بدن دارد و به کاهش وزن و کاهش چربی های شکم و پهلو کمک می کند. اگر به دنبال یک چربی سوز گیاهی مفید برای لاغری هستید این بخش از ورزش و تناسب اندام نمناک را مطالعه کنید و از خواص شگفت انگیز گلپر برای تناسب اندام مطلع شوید.
ترکیبات شیمیایی گیاه گلپر

مواد شیمیایی موجود در گلپر عبارتند از:
استات هکسیلیک
استات استیلیک
بوتیرات متیلیک
بوتیرات اتیلیک

در گیاه گلپر نوعی اسانس روغنی و فرار نیز وجود دارد که از گرد آن برای معطر ساختن بعضی غذاها استفاده می شود.
انواع گلپر :

گلپر دو نوع است:

1. نوع خوشبو که به آن گلپر و کولاپر می گویند. این نوع در همه کوهستان های ایران مخصوصا دامنه البرز و قسمت های شمالی شمیران، گچسر، رودبار قصران، جاده شمشک و مغرب ایران به عمل می آید.

2. نوع دوم که انجدان بدبو است که به آن گیاه آنغوزه، گیاه انگژد، گیاه انگشت گنده، گیاه حلتیت منتن و گیاه حلتیت سیاه می گویند. این نوع آن در جنوب شرقی ایران، استان فارس و کوه های خراسان به طور خودرو به عمل می آید که از صمغ آن آنغوزه و انگژد نام دارد، جهت صادرات استفاده می کنند.

خصوصیات محصول
پودر گلپر چیمن 100 گرم

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
‍‍‍‍‍×